Firmaların ve kurumların ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde sergiledikleri sosyal platformlar olan kurumsal web siteleri, şirketin kimliği olarak önemli bir rol oynamaktadır. Farklı firmalar için farklı kurumsal site fiyatları yer almakta ve buradaki fiyat farkının site tipi, tasarımı, sayfa yazısı, yazılım altyapısı, hosting kalitesi ve diğer pek çok özelliklerden kaynaklandığını belirtmek gerekir. Kurumsal site fiyatlarının farklı olmasının bir diğer nedeni ise firmaların bünyesinde çalıştırdıkları personellerin sayısı ve bu personellerin kalitesidir.

Günümüz internet dünyasında firmalar arasında adeta bir rekabet haline geldiği görülen kurumsal site tasarımı, ziyaretçi kitlesinin belirlenerek özenle hazırlanması ile daha ilgi görür hale getirilmelidir.

Web Tasarım Firması Tercihinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaliteli bir web sitesi için en önemli ve en temel nokta başarılı bir şirket tercihidir. Hedefleriniz doğrultusunda sizleri yönlendirecek ve sizlere yol gösterecek gerek yazılım gerek seo ve strateji geliştirmede deneyimli bir firmayı tercih etmeniz oldukça önem arz etmektedir. Bu aşamada firmaların tecrübeleri ve sizlerin tasarım konusundaki istekleriniz doğrultusunda kurumsal web sitesi fiyatları da değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları

Firma farklılığı, çalışan personelin tecrübesi ve ortaya çıkaracak işin kalitesi gibi özellikler kurumsal web tasarım fiyatları konusunda farklılıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ne kadar iyi ve başarılı bir firma ile çalışırsanız o kadar iddialı bir siteye sahip olur ve ücreti de bu duruma göre belirlenerek sizlere sunulur.

Kurumsal Bir Sitede Olması Gerekenler

Firmanızı en iyi şekilde yansıtacak, ürün ve hizmetlerinizi hedef kitleye en dikkat çekici şekilde ulaştıracak kurumsal web sitesi tasarım ve oluşum aşamaları oldukça önemlidir. Bu noktada bir kurumsal sitede olması gereken özellikleri sıralayacak olursak bunlar;

  • Web site adı içerik ile ilgili olmalı ve firmayı en iyi şekilde yansıtmalı
  • Site içeriği geniş ve özgün bir alt yapıya sahip olmalı
  • Web sitenin grafik ve logosu arka plan ve yazının renkleri ile uyumlu olmalı
  • Siteye erişimde problem yaşatmayacak flash ve javascript uygulamaları bulunmalı
  • Hazırlanan menüler ziyaretçilerin aradıklarını kolaylıkla bulacakları şekilde hazırlanmalı